نمک پودری

نمک پودری

وزن های بسته بندی نمک پودری : ۲۵,۲۰, ۳۵, ۴۰, ۵۰ کیلوگرمی

موارد کاربرد نمک پودری :

 • کلرسازی ها
 • اسید سازی
 • دباغی
 • تصفیه
 • ضدیخ سازی
 • بازیافت
 • و…

توضیحات:

نمک پودری از نظر ظاهری بسیار شبیه به آرد می باشد و فاقد هرگونه دانه های کریستال است و بیشتر مورد توجه اصناف و صنایعی است که دانه های کریستال موجود در نمک صدفی ، شکری و … را مزاحم می دانند.

تولید و نگهداری این نوع نمک باید در شرایط آب و هوایی نسبتا خشک انجام شود زیرا آب و هوای مرطوب و جذب رطوبت باعث از دست رفتن شکل ظاهری خاصیت آن می شود.

خرید نمک پودری

در این مقاله قصد داریم درباره نمک پودری توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض نماییم تا شما را در خرید محصول مورد نظر و متناسب با نیازتان یاری نماییم. اجازه دهید ابتدا درباره نمک پودری و شیوه به‌دست آمدن آن توضیحاتی را عرض کرده و سپس به کاربرد‌های آن در صنایع مختلف بپردازیم.

نمک پودری چیست؟

این محصول ریزترین و کوچکترین دانه‌بندی را در بین سایر نمک‌های صنعتی دارد.

نمک پودری چگونه به دست می‌آید؟

این نوع نمک صنعتی در واقع آخرین محصولی است که بعد از خرد کردن ‌سنگ‌های نمک و گذر از آخرین سرند در کارخانه نمک به دست می‌آید. همانطور که در مطلب کارخانه نمک گرمسار خط تولید کارخانه را توضیح دادیم، سنگ‌های نمک پس از ورود به چکش صنعتی خرد شده و به قطعات مختلفی تقسیم می‌شوند. بعد از آن خرد کردن سنگ‌های نمک توسط چکش صنعتی، قطعات نمک بر روی سرند‌های متحرک هدایت شده و با توجه به دانه‌بندی‌های خود به دسته‌های مختلفی از نظر بزرگی دانه‌ها تقسیم می‌شوند.

 بزرگترین دانه، نمک شیلاتی است که اندازه‌ آن حدودا ۵ تا ۱۰ میلیمتر است. سپس نمک صدفی با دانه‌بندی حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ مش بعد از نمک شیلاتی بزرگترین دانه‌بندی را دارد. بعد از این دو نمک صنعتی، نمک شکری با دانه‌بندی ۱۱۰ مش قرار دارد. در آخر نمک پودری که ریزترین دانه‌بندی را در بین نمک‌های صنعتی دارا بوده و هیچگونه کریستال نمکی در آن دیده نمی‌شود، اندازه دانه‌بندی‌های آن تقریبا ۵۰ تا ۸۰ مش است.

کاربردهای نمک پودری

نمک پودری به دلیل کاربردها و مصارف صنعتی زیاد آن، به نمک نرم صنعتی نیز معروف است. در ادامه مهمترین کاربرد‌های آن در صنایع مختلف را خدمت شما عزیزان عرض خواهیم کرد.

 1. صنایع اسید سازی و کلر سازی
 2. بعضی از کارخانجات ضد یخ سازی
 3. دان و نهادهای مرغ و طیور
 4. کارخانجات تولید آجیل
 5. کارخانجات تولید مواد اولیه ترکیبی

کاربرد نمک پودری

۱- استفاده از نمک پودری در صنایع اسید سازی

همانطور که در مطلب نمک در صنعت اسید سازی خدمت شما عزیزان عرض کردیم، برای تولید اسید کلریدریک از نمک اسید سازی یا نمک پودری به وفور استفاده می‌شود. اسید کلریدریک یک اسید معدنی بسیار خورنده با کاربرد‌های صنعتی پایه و فراوان است. اسید کلریدریک در صنایع مختلفی از جمله تمیز کننده‌ها، صنایع ساختمان سازی، چرم سازی، تولید انواع ترکیبات غیر آلی مانند کلرید آهن و پلی آلومینیوم، احیا اوره و بسیاری از صنایع دیگر.

برای مطالعه بیشتر در این رابطه می‌توانید به مطلب مورد نظر در سایت مراجعه فرمایید.

۲- استفاده از نمک پودری در صنایع ضد یخ سازی

از نمک به عنوان افزودنی به ضد یخ‌های بتن استفاده می‌شود. استفاده از ضد یخ بتن معمولا در بتن ریزی در شرایط آب و هوای سرد انجام می‌شود. ضد یخ بتن به شتاب‌دهنده واکنش هیدراسیون بتن نیز معروف است. این واکنش که به شدت گرماده بوده موجب افزایش گرما در بتن شده و مشکل یخ زدگی بتن در آب و هوای سرد را از بین می‌برد.

۳- استفاده از نمک پودری در دان و نهادهای مرغ و طیور

بیشتر کارخانه‌های تولید خوراک دام و طیور برای تهیه دان مرغ از این محصول به عنوان بخشی از ریزمغذی‌های اصلی مورد نیاز طیور، نمک را به صورت متعادل به خوراک آن‌ها اضافه می‌کنند.

جهت آشنایی بیشتر با فواید استفاده از نمک در خوراک دام و طیور و همچنین آشنایی با مضرات کمبود نمک در دام و طیور می‌توانید به مطلب نمک در صنعت دام و طیور مراجعه فرمایید.

۴- استفاده از نمک پودری در کارخانجات تولید آجیل

معمولا در تهیه و تولید انواع آجیل‌های موجود در بازار از مقدار زیادی نمک استفاده می‌شود. کارخانه‌های تولید آجیل معمولا در مرحله‌ای بنام Slurry Mixer محلول آب و نمک با دانه‌های خام آجیل را میکس می‌کنند. از نمک به عنوان طعم دهنده در هنگام پخت آجیل‌ها استفاده می‌شود.

کیفیت نمک پودری

به دلیل دانه‌بندی بسیار ریز، رطوبت هوا به‌سرعت جذب آن شده و باعث کلوخه کلوخه شدن آن می‌شود. به همین دلیل شرایط نگهداری این نمک کمی دشوار است و باید در کیسه‌های جداگانه‌ای بسته‌بندی شده و در محلی به دور از رطوبت نگهداری کرد.

یکی دیگر از عواملی که در کیفیت نمک تولید شده بسیار حائز اهمیت است، خود سنگ نمکی می‌باشد که از آن نمک پودری به دست آمده است. سنگ نمکی کیفیت بالاتری دارد که ناخالصی کمتری در آن وجود داشته باشد. سنگ‌های نمک موجود در شرکت میعاد بازرگانان رازی، از بزرگترین معدن خاورمیانه با بروزترین و پیشرفته‌ترین امکانات استخراج شده و سنگ نمک آن خلوص بالای ۹۸ درصد دارد.

یکی از مواردی که بیشتر کارخانه‌های نمک صنعتی آن را رعایت نمی‌کنند، عدم جداسازی نمک نرم از سایر تولیدات کارخانه است. عدم جداسازی نمک پودری از سایر نمک‌‌های صنعتی، به شدت موجب کاهش کیفیت دانه‌بندی و خلوص محصولات شده و حتی باعث سفتی یا کلوخه کلوخه شدن سایر محصولات نمک صنعتی می‌شود. به همین منظور ما در کارخانه میعاد بازرگانان رازی علاوه‌بر جداسازی نمک پودری از سایر محصولات، شرایط مناسبی جهت نگهداری از این نمک فراهم کرده تا با بالاترین کیفیت به دست مشتریان عزیز برسد.

قیمت نمک پودری

این نوع نمک صنعتی کوچکترین اندازه را نسبت به نمک‌های دیگر صنعتی دارد. این نوع نمک شباهت نسبی به آرد داشته و به نمک نرم یا نمک زیر سرندی نیز معروف است. نمک پودری به دلیل تولید زیاد آن در فرایند خرد شدن سنگ‌های نمک و همچنین شرایط سخت آن در نگهداری، قیمت پاینتری نسبت به سایر نمک‌ها دارد.

خرید نمک پودری میعاد بازرگانان رازی

می‌دانیم مشتریان انواع نمک‌های صنعتی از جمله کارخانه‌های صنعتی برای تهیه نمک مورد نیاز خود، همواره کیفیت و خلوص نمک‌ها از مسائل بسیار مهمی در انتخاب آن‌ها بوده است. هدف شرکت میعاد بازرگانان رازی همواره جلب رضایت مشتری و همکاری بلند مدت با او می‌باشد. لذا انواع محصولات نمک تولید شده در این کارخانه کیفیت بالای ۹۸ درصد داشته و از دانه‌بندی‌های بسیار مناسب با توجه به نیاز مشتریان برخوردار می‌باشند.

وزن های بسته بندی نمک پودری شرکت میعاد بازرگانان رازی: محصول مورد نظر در ابعاد ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۱۰۰ کیلوگرمی برای فروش به مشتریان عرضه می‌گردد در صورت وجود سوال یا مشکل حتما با یکی از شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.