نمک در احیای رزین و سختی‎ گیر در بویلر

نمک احیای رزین

نمک سختی‎گیر بانام نمک بویلر یا نمک احیای رزین نیز شناخته می‎شود. این نمک جهت احیای رزین سختی‎گیرهای رزینی سدیمی مورد استفاده قرار می‎گیرد. نمک در مخزن آب نمک (تانک نمک) دستگاه سختی‎گیر ریخته می‎شود. بدلیل گرفتن سختی آب توسط دستگاه سختی‎گیر، به مرور زمان رزین‎ها اشباع می‎شوند و نیاز به احیا دارند. جهت احیای رزین ها، از نمک استفاده می‎کنند.

سختی آب و نمک سختی‎گیر

آب دارای املاح آهکی، ترکیبات کلسیم و منیزیم و آهن می‎باشد. این ترکیبات در طولانی مدت باعث ایجاد رسوب در بویلرهای آب گرم موتورخانه‎ها، لوله‎ها و برج‎های خنک کننده در تأسیسات صنعتی می‎شوند. رسوبات باعث کاهش راندمان و افزایش تلفات در سیستم‎های گرمایش و سرمایش می‎شوند.

جهت دریافت مشاوره رایگان، اطلاع از قیمت و موجودی محصولات کارخانه، همین حالا با کارشناسان فروش میعاد بازرگانان رازی تماس بگیرید.

مشاهده اطلاعات تماس

از عوامل سختی آب، ترکیبات کلسیم و منیزیم (کربنات کلسیم و کربنات منیزیمی) موجود در آب می‎باشند. جهت جداسازی این ترکیبات از آب از دستگاه‎های سختی‎گیر استفاده می‎شود یکی از انواع دستگاه‎های سختی‎گیر، دستگاه سختی‎گیر رزینی می‎باشد. سختی‎گیرهای رزینی از نوع سدیمی (کربنات سدیم) با جایگزین کردن اتم‎های سدیم با یون‎های کلسیم و منیزیم سختی آب را می‎گیرد و پس از مدتی به صورت دوره‎ای لازم است رزین‎های سختی‎گیر توسط آب نمک احیاء گردد.

دستگاه سختی گیر رزینی و نمک سختی گیر

دستگاه سختی گیر دارای دو مخزن است. مخزن اصلی یک استوانه فلزی است. در این مخزن رزین های سختی گیر قرار گرفته است. رزین ها با کلیسم و منیزیم محلول در آب ترکیب شده، آن ها را با سدیم تعویض کرده و از آب جدا می نماید. رزین ها پس از مدتی بدلیل اشباع، کارکرد خود را از دست می‎دهند. پس لازم است دوباره احیا شوند تا خاصیت سختی گیری خود را باز یابند. این کار با شستشوی رزین توسط محلول نمک (کلر و سدیم) موجود در تانک نمک انجام می‎شود.

نمک احیای رزین و سختی گیر شرکت میعادبازرگانان رازی

نمک احیای رزین و سختی‎گیر شرکت میعاد بازرگانان رازی به اشکال نمک شیلاتی، نمک صدفی، نمک پودری، نمک شکری در کیسه‎های ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرمی خدمت شما مشتری عزیز ارائه می‎گردد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت انواع سنگ نمک و خرید مستقیم از کارخانه، همین حالا با ما تماس بگیرید.

Average rating ۵ / ۵. Vote count: ۱

No votes so far! Be the first to rate this post.

خرید نمک صنعتی

شرکت میعاد بازرگانان رازی با بیش از چندین سال تجربه در زمینه استخراج سنگ نمک از بزرگ‌ترین معادن نمکی ایران در شهر سمنان، امکان خرید سنگ نمک و انواع نمک دانه‌بندی شده را در محیطی عاری از رطوبت و با کیفیت بالا تولید می‌کند. جهت خرید انواع نمک دانه‌بندی شده با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *