نمک سختی‎گیر بانام نمک بویلر یا نمک احیای رزین نیز شناخته می‎شود. این نمک جهت احیای رزین سختی‎گیرهای رزینی سدیمی مورد استفاده قرار می‎گیرد. نمک در مخزن آب نمک (تانک نمک) دستگاه سختی‎گیر ریخته می‎شود. بدلیل گرفتن سختی آب توسط دستگاه سختی‎گیر، به مرور زمان رزین‎ها اشباع می‎شوند و نیاز به احیا دارند. جهت احیای رزین ها، از نمک استفاده می‎کنند.

سختی آب و نمک سختی‎گیر

آب دارای املاح آهکی، ترکیبات کلسیم و منیزیم و آهن می‎باشد. این ترکیبات در طولانی مدت باعث ایجاد رسوب در بویلرهای آب گرم موتورخانه‎ها، لوله‎ها و برج‎های خنک کننده در تأسیسات صنعتی می‎شوند. رسوبات باعث کاهش راندمان و افزایش تلفات در سیستم‎های گرمایش و سرمایش می‎شوند.

از عوامل سختی آب، ترکیبات کلسیم و منیزیم (کربنات کلسیم و کربنات منیزیمی) موجود در آب می‎باشند. جهت جداسازی این ترکیبات از آب از دستگاه‎های سختی‎گیر استفاده می‎شود یکی از انواع دستگاه‎های سختی‎گیر، دستگاه سختی‎گیر رزینی می‎باشد. سختی‎گیرهای رزینی از نوع سدیمی (کربنات سدیم) با جایگزین کردن اتم‎های سدیم با یون‎های کلسیم و منیزیم سختی آب را می‎گیرد و پس از مدتی به صورت دوره‎ای لازم است رزین‎های سختی‎گیر توسط آب نمک احیاء گردد.

دستگاه سختی گیر رزینی و نمک سختی گیر

دستگاه سختی گیر دارای دو مخزن است. مخزن اصلی یک استوانه فلزی است. در این مخزن رزین های سختی گیر قرار گرفته است. رزین ها با کلیسم و منیزیم محلول در آب ترکیب شده، آن ها را با سدیم تعویض کرده و از آب جدا می نماید. رزین ها پس از مدتی بدلیل اشباع، کارکرد خود را از دست می‎دهند. پس لازم است دوباره احیا شوند تا خاصیت سختی گیری خود را باز یابند. این کار با شستشوی رزین توسط محلول نمک (کلر و سدیم) موجود در تانک نمک انجام می‎شود.

نمک احیای رزین و سختی گیر شرکت میعادبازرگانان رازی

نمک احیای رزین و سختی‎گیر شرکت میعاد بازرگانان رازی به اشکال نمک شیلاتی، نمک صدفی، نمک پودری، نمک شکری در کیسه‎های 20، 25، 30، 40، 50 و 1000 کیلوگرمی خدمت شما مشتری عزیز ارائه می‎گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و قیمت نمک احیای رزین و سختی گیر هم اکنون با ما تماس بگیرید.
۰۲۳۳۴۵۵۷۱۷۰ – ۰۹۱۲۴۳۱۲۴۰۷ – ۰۹۱۲۰۵۴۳۷۲۷

به این post امتیاز دهید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *