نمک جهت پیشگیری و درمان بیماری های میکروبی و گوارشی دام استفاده می شود. همچنین نمک دام دانه‎بندی شده بعنوان مکمل غذایی در کنار علوفه و غلات به خوراک دام اضافه می‎گردد. سدیم یکی از مواد حیاتی برای دام می‎باشد.

خواص درمانی و مکمل تغذیه نمک

مصرف نمک از قدیم بعنوان تغذیه مکمل برای چهارپایان معمول بوده و دامداران ایل بختیاری در فصل بهار و تابستان بدلیل انبوه علف در مراتع و بهره مندی دام، نمك بيشتري به دام می‎دادند تا از بروز مشکلات گوارشی و عفونتهای گوارشی دام‎ها جلوگیری نمایند. این نمک ها را از حاشیه رودخانه های آب شور بدست می‎آوردند. نمک همچنین باعث تقویت سیستم عصبی و بهبود کارآیی سیستم هورمونی دام می شود و جذب اسید آمینه را بهتر نموده و قلیایی خون را تنظیم می نماید. برای تغذیه دام نیز نمک دانه بندی شده را در خوراک دام می‎ریزند. این کار باعث بهترشدن طعم علوفه می گردد، در نتیجه دام بیشتر غذا خورده و مایعات بیشتری مصرف می‎نماید و سریعتر پروار می‎شود. نمک بدلیل سهولت دسترسی و فراوانی، مکمل غذایی ارزان برای گاو و حیوانات پرورشی می‎باشد.

دلایل و نتایج کمبود نمک دام

نمک دام در دام های شیرده از طریق شیر دفع می گردد و باعث کمبود سدیم در بدن حیوان می شود. همچنین تغذیه با غلات و علوفه با پتاسیم بالا، باعث اختلال در جذب سدیم می شود. در روزهای گرم نیز تعریق حیوان باعث دفع مقداری نمک از بدن دام می‎گردد. کمبود نمک باعث تمایل به خاک خوری و موادغیرخوراکی، تشنگی حاد، تکرر و رقیق شدن ادرار در دام می‎شود و در نتیجه کاهش وزن و کاهش شیر در در دام‎های گوشتی و شیرده به دنبال دارد.

نمک دام شرکت میعادبازرگانان رازی

نمک دام شرکت میعاد بازرگانان رازی به اشکال نمک شیلاتی، نمک شکری و سنگ نمک در کیسه‎های 25، 30، 40، 50 و 1000 کیلوگرمی خدمت شما مشتری عزیز ارائه می‎گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و قیمت نمک دام هم اکنون با ما تماس بگیرید.
۰۲۳۳۴۵۵۷۱۷۰ – ۰۹۱۲۴۳۱۲۴۰۷ – ۰۹۱۲۰۵۴۳۷۲۷

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *