فواید نمک برای درخت و باغداری

فواید نمک برای درخت و باغداری

فواید نمک برای درخت و باغداری بسیار زیاد است و می‌تواند به بارور شدن بیشتر درخت کمک کند. به خصوص اگر نمک را در پای درختان باغ بریزید خاک، مغذی شده و مواد معدنی موجود در نمک به درختان انتقال پیدا می‌کند و این مسئله باعث رشد بهتر و بار‌ورتر شدن درختان باغی می‌شود.

برخی از درختان هستند که نسبت به نمک واکنش مثبت‌تر و بهتری هم از خود نشان می‌دهند. برای مثال درختی مثل درخت گردو در صورتی که با نمک تغذیه شود، گردوهای مغذی‌تری خواهد داشت و ارزش آن گردوها از لحاظ غذایی افزایش پیدا می‌کند.

جهت دریافت مشاوره رایگان، اطلاع از قیمت و موجودی محصولات کارخانه، همین حالا با کارشناسان فروش میعاد بازرگانان رازی تماس بگیرید.

مشاهده اطلاعات تماس

به همین منظور اکثر کسانی که باغ گردو دارند از نمک استفاده می‌کنند تا باردهی درخت آن‌ها افزایش پیدا کند. البته همه چیز محدود به این موضوع نمی‌شود و این کار قطعاً فواید و نکات مثبت دیگری را هم به دنبال خواهد داشت و ما در این مقاله قصد داریم که تمام این موارد و نکات مثبت را بررسی کنیم.

فواید نمک برای درخت و باغداری شامل کدام درخت ها می شود؟

همانطور که اشاره کردیم فواید نمک برای درخت و باغداری شامل موارد بسیار زیادی می‌شود. اما ضمن گاهی از این فواید خوب است که درخت‌هایی که نسبت به نمک واکنش مثبت نشان می‌دهند را بشناسید تا برای این درخت‌ها از نمک استفاده کنید. زیرا ممکن است که برخی از درخت‌ها واکنش مثبتی نسبت به نمک نشان ندهند‌‌. شناسایی این درختان می‌تواند بسیار تاثیرگذار و کمک کننده باشد.

در ادامه این مطلب از وبلاگ میعاد بازرگانان رازی درخت هایی که فواید نمک برای درخت و باغداری را شامل می‌شوند به شما معرفی می‌کنیم تا به یک شناخت کامل و نصبی نسبت به این موضوع برسید.

فواید نمک برای درخت گردو

گردو از جمله درخت هایی می باشد که نسبت به نمک واکنش بسیار مثبتی نشان می‌دهد و اکثر کسانی که دارای باغ گردو هستند به پاشیدن نمک پای درخت گردو می‌پردازند و این کار ارزش بسیار بالایی دارد و قطعا خاک درخت مورد نظر را به خوبی تغذیه خواهد کرد.

از طرف دیگر نمک ضمن اینکه خاک درخت گردو را مغذی می کند و باعث تقویت ریشه درخت می‌شود، کمک می کند که کرم های موجود در خاک هم از بین بروند و در نتیجه گردوهای سالم تری به بار می‌نشینند.

فواید نمک برای درخت و باغداری

حتماً به این موضوع توجه کنید که استفاده بیش از اندازه از نمک برای درخت گردو نه تنها فواید خاصی ندارد، بلکه ممکن است باعث آسیب به درخت نیز شود و نتایج منفی به دنبال داشته باشد. حتماً تعادل را در این زمینه رعایت کنید. بخصوص در فصول کم آب مانند تابستان از نمک کمتری برای درخت گردو باید استفاده کنید، وقتی که نمک بیش از اندازه برای این درخت استفاده شود باعث شوری خاک و عوارض جبران ناپذیر خواهد شد.

اگر دوست دارید که از فواید نمک برای درخت و باغداری باغ گردو برخوردار شوید و در عین حال از نمک به صورت متناسب استفاده کنید، باید میزان آبیاری خود را مدیریت کنید و بر اساس میزان آبی که استفاده می‌کنید از نمک برای درخت استفاده داشته باشید.

آبی که برای درخت گردو استفاده می‌شود، باید آب شیرین و با کیفیت باشد. هرچقدر که آبیاری با مدیریت بهتر انجام شود از رسوب بیش از اندازه نمک نیز جلوگیری خواهد داشت و این مسئله به سلامتی بیشتر درخت گردو کمک می‌کند.

فواید نمک برای درخت انار

یکی دیگر از درخت‌هایی که نسبت به نمک بازخورد مثبتی دارد، درخت انار می‌باشد. سدیم موجود در نمک در ریشه‌های انار ذخیره می‌شود و پتاسیم و کلسیم موجود در نمک هم به قسمت برگ‌های درخت انار انتقال پیدا می‌کنند پس می‌توانیم بگوییم که ریختن نمک پای درخت انار نه تنها ضرری ندارد بلکه باعث تغذیه بهتر ریشه درخت و برگ‌های درخت می‌شود. این مسئله رشد بهتر درخت انار را به دنبال خواهد داشت.

نمک به علت داشتن خاصیت قلیایی می‌تواند سطح ph خاک را روی خط تعادل نگه داشته باشد و این مسئله به نفع درخت انار خواهد بود. در گذشته به جای کود از نمک برای درخت انار استفاده می‌شد و گذشتگان باور داشتند استفاده از نمک می‌تواند مانند کود برای ریشه درخت انار عمل کند و تاثیر خوبی روی بارورتر شدن این درخت داشته باشد. اما این مسئله از لحاظ علمی ثابت نشده است. درست است که نمک به علت دارا بودن مواد معدنی و مغذی ریشه و برگ‌های درخت انار را تغذیه می‌کند، اما در رابطه با بارور کردن این درخت نمی‌توان به صورت قطعی نظر داد.

دقت داشته باشید که استفاده از نمک برای درخت انار در کنار تمام فواید و نکات مثبتی که دارد می‌تواند عوارض و مضراتی هم داشته باشد. در صورتی که شما از نمک زیاد برای درخت انار استفاده کنید باعث می‌شود که کودها و مواد مفید به خوبی جذب خاک نشوند و این مسئله می‌تواند به سلامت درختان آسیب وارد کند.

شوری بیش از اندازه خاک درخت انار روی کیفیت میوه این درخت و شکل ظاهری آن اثر گذار می‌باشد به هیچ عنوان نباید اجازه دهید که خاک درخت انار شور شود. هر زمان که از نمک برای درخت انار استفاده کردید حتماً آبیاری را هم به میزان لازم انجام دهید.

بهترین نمک برای درخت و باغداری چیست؟

اینکه کشاورزان و باغداران از چه نمکی برای بهره بردن از فواید نمک برای درخت و باغداری استفاده کنند، مسئله بسیار مهمی است که ذهن کشاورزان و باغداران را به خود مشغول کرده است و در همین راستا باید بگوییم که نمک‌های معدنی یا سنگ نمک‌ها انتخاب بسیار خوبی برای درختان باغی محسوب می‌شوند.

فواید نمک برای درخت و باغداری

همانطور که در مقالات قبلی به کاربرد های فوق العاده سنگ نمک در کشاورزی اشاره کردیم، باید بگوییم که سنگ نمک و انواع نمک‌های معدنی صورتی یا آبی می‌توانند برای درخت‌های باغی هم کاربرد فوق‌العاده‌‌ای داشته باشند و باعث می‌شوند که این درخت‌ها رشد سریع‌تری داشته و بارور تر شوند.

البته حتماً هنگام استفاده از نمک در پای درختان باغی به این مسئله دقت کنید که درخت مورد نظر نسبت به نمک واکنش منفی نشان ندهد و تعادل را بین میزان آبیاری و نمک مصرفی برای درختان رعایت کنید. هرگز میزان نمک مصرفی برای درخت نباید بیشتر از میزان آبیاری باشد.

سخن آخر

حتما طی این مطلب به این موضوع پی برده‌اید که فواید نمک برای درخت و باغداری با وجود اینکه بسیار زیاد می‌باشد، باید در میزان مصرف نمک و جوانب احتیاط را رعایت کنید. تا درخت شما آسیب نبیند.

جهت خرید انواع سنگ نمک و نمک‌های معدنی برای درختان باغی کارخانه نمک میعاد بازرگان رازی محصولات بسیار خوبی را برای شما عرضه کرده است. کافی است وارد برگه محصولات شده و انوع نمک مورد نیاز در کشاورزی را با تناژ و مقدار دلخواه خریداری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت انواع نمک طیور و خرید مستقیم از کارخانه، همین حالا با ما تماس بگیرید.

Average rating ۵ / ۵. Vote count: ۱

No votes so far! Be the first to rate this post.

خرید نمک صنعتی

شرکت میعاد بازرگانان رازی با بیش از چندین سال تجربه در زمینه استخراج سنگ نمک از بزرگ‌ترین معادن نمکی ایران در شهر سمنان، امکان خرید سنگ نمک و انواع نمک دانه‌بندی شده را در محیطی عاری از رطوبت و با کیفیت بالا تولید می‌کند. جهت خرید انواع نمک دانه‌بندی شده با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *