نمک گرانول یکی دیگر از انواع نمک صنعتی است که با توجه به ابعاد و اندازه ای که در دانه‌بندی دارد، از آن در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. پیش از اینکه ببینیم نمک گرانول چیست وچه کاربردی دارد، ابتدا لازم است تا با واژه گرانول آشنا شده و ببینیم که اصلا این کلمه چه معنی‌ای دارد.

گرانول بر خلاف تصور برخی افراد که فکر می‌کنند نوعی ماده است در واقع یک گروه از دانه‌بندی است که در صنعت پتروشیمی، خصوصا صنعت تولید مواد پلاستیکی مورد توجه قرار گرفته است. در واقع گرانول اندازه خاصه از دانه‌بندی مشابه تصویر زیر است که به دانه‌های پلاستیکی ساچمه‌ای گفته می‌شود؛ حال این پلاستیک می‌تواند از جنس مواد مختلفی تشکیل شده باشد.

نمک گرانول چیست

با توجه به اینکه گرانول مربوط به صنعت بوده و نمک صنعتی نیز در گروه نمک شکری دارای ابعادی مشابه گرانول است، نام دیگر نمک شکری، نمک گرانول است. در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر این نمک و کاربردهایی که دارد می‌پردازیم.

نمک گرانول چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که اشاره شد نمک گرانول در واقع همان نمک شکری است. این نمک دارای ساختاری شبیه به شکر بوده و ظاهری کریستالی شکل دارد. از انجایی که ابعاد آن چیزی بین ۲ میلی‌متر تا ۵.۲ میلی‌متر یا به عبارتی در مش ۱۰۰ و ۱۱۰ تولید می‌شود با نام نمک گرانول نیز شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که ساختار کریستالی آن نیز باعث شده تا برخی آن را با نام نمک زبره نیز نامگذاری کنند.

ابعاد این نمک با توجه به اینکه نسبت به سایر انواع نمک صنعتی بزرگ‌تر است در برابر رطوبت مقاومت بیشتری داشته و علاوه بر این زمانی هم که در محیط مرطوب قرار گیرد به شکل کلوخه شدن در نخواهد آمد. همین ویژگی باعث شده تا از نمک شکری یا همان نمک گرانول صنعتی در صنایعی که نگهداری از نمک دشوار است استفاده شود.

از جمله این صنایع می‌توان به نمک استفاده شده در صنایع حفاری، نمک خوراک دام و طیور، نمک احیای رزین و… اشاره کرد. از دیگر صنایع مورد استفاده که از این نمک در آنها استفاده می‌شود نیز می‌توان به داروسازی، اسیدسازی، نمک مکانیزه(نمک مورد استفاده برای حمل و نقل و برف‌روبی)، نمک تصفیه آب، نمک دباغی و نمک غذایی برای نمک سود کردن گوشت اشاره کرد.


جمع بندی و کلام آخر

شرکت میعاد بازرگانان راضی با داشتن تجربه چندین ساله در خصوص تولید و صادرات نمک صنعتی به کشورهای آسیایی و اروپایی، گزینه خوبی برای خرید نمک گرانول است. در صورتی که نیاز به خرید نمک صنعتی دارید می‌توانید با مراجعه به صفحه محصولات شرکت، لیست کاملی از انواع نمک صنعتی قابل استفاده در صنایع حفاری را مشاهده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و قیمت نمک جهت گندزدایی آب هم اکنون با ما تماس بگیرید.
۰۲۳۳۴۵۵۷۱۷۰ – ۰۹۱۲۴۳۱۲۴۰۷
۰۹۱۲۰۵۴۳۷۲۷

4.5/5 - (2 امتیاز)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *